Zarejestruj się Logowanie

SPONSORZY
Szanowni Państwo,

Termometria, a w szczególności termowizja w podczerwieni wciąż szybko się rozwijają. Na rynku kamer termowizyjnych ciągle pojawiają się nowe rozwiązania i ciekawe innowacyjne oprogramowanie. W kraju, powstają nowe oryginalne zastosowania technik termowizyjnych. Obserwujemy rozwój metod spektralnych w zakresie podczerwieni w wykorzystaniem standardowych kamer termowizyjnych. Powstała nowa dziedzina termowizji – termowizja widmowa (spektralna). Wydawało się, że nowy sprzęt tego typu będzie drogi i trudno dostępny. Choć monopoliści korzystają z prawa pierwszeństwa, to techniki widmowe są proste, tanie i znane od stuleci. Można więc sądzić, że wkrótce termowizja widmowa będzie ogólnie dostępna, nie tylko do pomiaru temperatury, ale do wykrywania gazów i innych materiałów na odległość lub do identyfikacji obiektów w trudnych warunkach środowiskowych. Zatem, niech mottem tegorocznej konferencji będzie termowizja widmowa lub ściślej spektrografia (a może spektrowizja) w podczerwieni.
Ważnym aspektem naszej konferencji będzie dyskusja nt. szkoleń, egzaminowania i certyfikowania operatorów sprzętu termowizyjnego w Polsce. Jako największe, krajowe środowisko praktyków i użytkowników systemów termowizyjnych, mamy obowiązek do przedstawienia naszej propozycji w tym zakresie. Liczymy na Państwa głos w merytorycznej dyskusji, która odbędzie się podczas konferencji.
W imieniu Komitetu Naukowego XI Konferencji „Termowizja i termometria w podczerwieni” TTP 2015 serdecznie zapraszam Państwa do Ustronia. Życzę udanego pobytu w pięknym Beskidzie Śląskim, merytorycznych i twórczych dyskusji oraz zacieśnienia współpracy, nie tylko na polu termowizji w podczerwieni.

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego

Z poważaniem

Bogusław Więcek
REFERATY ZAPROSZONE
Hiperspektralne pomiary w zakresie podczerwieni - urządzenia i metody analizy
Autorzy: M. Kastek(1), R. Olbrycht(2)
(1)Wojskowa Akademia Techniczna, (2)Politechnika Łódzka
Kryteria termograficznej oceny stanu technicznego maszyn i urządzeń
M. Fidali
Politechnika Śląska
Promieniowanie podczerwone jako sposób bezpiecznej transmisji danych odpornej na zakłócenia elektromagnetyczne
R. Słomski, E. Sędek
PIT-RADWAR SA
Nowe obszary aplikacji kamer podczerwieni jako wynik postępu technologii detektorów matrycowych
P. Pręgowski
PIRS
20 lat działalności Centrum Termografii Klinicznej WIM
A. Jung , J. Żuber, B. Kalicki, P. Murawski, F. Ring
Wojskowy Instytut Medyczny

Formatka do artykułów zamieszczonych w elektronicznych materiałach konferencyjnych (w języku polskim lub angielskim) formatka do pobrania

Termin składania prac do czasopisma Measurement Automation Monitoring (PAK) - w języku angielskim
formatka do pobrania
20 maja 2015 r.

Termin nadsyłania prac do materiałów konferencyjnych (wersja elektroniczna) - w języku polskim lub angielskim
30 czerwca 2015 r.
Konferencja TERMOGRAFIA I TERMOMETRIA W PODCZERWIENI (TTP) jest największą w Polsce konferencją dotyczącą termowizji. Ma charakter cykliczny i odbywa się co dwa lata. Konferencja ta jest forum naukowo-technicznym, na którym specjaliści z różnych dziedzin zajmujący się termografią mogą wymieniać swoje doświadczenia, prezentować wyniki badań oraz zastosowania termografii i termometrii. Forum zapewnia coraz większą integrację środowiska naukowo-badawczego z przemysłem.
Pierwszym organizatorem konferencji był kolega dr Piotr Pręgowski, dzięki któremu konferencja zyskała dużą rangę naukową i przyczyniła się do integracji środowiska naukowców oraz techników zajmujących się termografią. Organizatorem Konferencji TTP jest Instytut Elektroniki Politechniki Łódzkiej. Ambicją organizatorów konferencji TTP jest utrzymanie dotychczasowego profilu konferencji, tj. propagowanie i rozwijanie technik termograficznych w różnych dziedzinach nauki i techniki, ze szczególnym podkreśleniem termografii ilościowej. Konferencji TTP towarzyszy wystawa sprzętu termowizyjnego, na której producenci przedstawiają najnowsze osiągnięcia sprzętowo-programowe.