Organizatorzy konferencji TTP 2013 dziękują Zakładom Azotowym Puławy S.A. za wsparcie udzielone w organizacji konferencji
Każdy uczestnik konferencji TTP z Unii Europejskiej musi posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy. Wiza nie jest konieczna.

Ważny komunikat dla uczestników Konferencji TTP. Prosimy nie zabierać ze sobą parasoli, pogoda gwarantowana, do zobaczenia we Lwowie, Organizatorzy.
Konferencja TERMOGRAFIA I TERMOMETRIA W PODCZERWIENI (TTP) jest największą w Polsce konferencją dotyczącą termowizji. Ma charakter cykliczny i odbywa się co dwa lata. Konferencja ta jest forum naukowo-technicznym, na którym specjaliści z różnych dziedzin zajmujący się termografią mogą wymieniać swoje doświadczenia, prezentować wyniki badań oraz zastosowania termografii i termometrii. Forum zapewnia coraz większą integrację środowiska naukowo-badawczego z przemysłem. W tym roku, wyjątkowo, ze względu na organizację konferencji we Lwowie, nie odbędą się kursy w ramach Szkoły Termograficznej.
Pierwszym organizatorem konferencji był kolega dr Piotr Pręgowski, dzięki któremu konferencja zyskała dużą rangę naukową i przyczyniła się do integracji środowiska naukowców oraz techników zajmujących się termografią. Organizatorem Konferencji TTP jest Instytut Elektroniki Politechniki Łódzkiej. Ambicją organizatorów konferencji TTP jest utrzymanie dotychczasowego profilu konferencji, tj. propagowanie i rozwijanie technik termograficznych w różnych dziedzinach nauki i techniki, ze szczególnym podkreśleniem termografii ilościowej. Konferencji TTP towarzyszy wystawa sprzętu termowizyjnego, na której producenci przedstawiają najnowsze osiągnięcia sprzętowo-programowe.